Charakterystyka osoby

Przygodę ze zdrowym i bezpiecznym trenowaniem rozpocząłem na kierunku Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne na Uniwersytecie Łódzkim, którego jestem absolwentem. Zależało mi na tym, by moja wiedza była pełna i stanowiła mocny fundament do prowadzenia skutecznych treningów i walki z chorobami cywilizacyjnymi (np. otyłością). Właśnie dlatego ukończyłem również studia podyplomowe w zakresie "Dietetyka i zarządzanie jakością żywienia". Po zdobyciu dyplomu poświęciłem się kolejnym zagadnieniom, które uzupełniły moją wiedzę. Były to specjalizacje: "Sportowe urazy kręgosłupa" i "Przygotowanie motoryczne w sporcie".

Merytoryczne przygotowanie umożliwiło mi napisanie autorskiego programu szkoleniowego: "Trener Personalny" (o państwowych uprawnieniach) oraz "Trener Medyczny". Doświadczyłem niezwykłej przygody, która poszerzyła moje umiejętności – jako masażysta oraz trener przygotowania motorycznego szermierzy, reprezentujących Wenezuelę na Olimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 r. Moją pracę doceniono i zaproszono mnie do współpracy, do kolejnych Igrzysk w Tokyo w 2020 r.

Obecnie prowadzę działalność pod nazwą "TrenujZdrowo", w której razem z naszą wykwalifikowaną kadrą trenerską zajmujemy się kompleksową opieką nad sportowcami i osobami trenującymi amatorsko z pełną sprawnością, jak i borykającymi się z kontuzjami, czy schorzeniami posturalnymi i chorobami cywilizacyjnymi (otyłość, cukrzyca, nadciśnienie, itp.). Prywatnie fascynuję się psychologią społeczną i kardiologią sportową.