Menu

Charakterystyka osoby

Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku „Dietetyka”. Ponadto posiadam kwalifikacje do wykonywania zawodu instruktora sportu (specjalność modelowanie sylwetki). Biorę również udział w licznych konferencjach naukowych dotyczących branży dietetycznej. Od 2009r. ściśle współpracuję ze środowiskiem sportowym jako doradca żywieniowy i suplementacyjny. Już ponad 10-letnie doświadczenie w zawodzie dietetyka nauczyło mnie, iż najważniejszą kwestią dla osób podejmujących jakąkolwiek dietę lub po prostu konsultujących swój sposób żywienia jest doświadczenie i efekty osiągane przez dietetyka. U każdej osoby np. odchudzanie przebiega w różnym czasie i z różnym rezultatem, ale jednocześnie pokazuje, że w każdym wieku i z różnym stopniem nadwagi, można przeprowadzić rewolucję ze swoim ciałem. Główną metodą mojej pracy jest modyfikowanie planu żywienia, wprowadzanie właściwych nawyków, uwzględniających indywidualny styl życia, nabyte schorzenia, możliwości czasowe oraz indywidualne predyspozycje.

Komu pomagamy?

  • - osobom zdrowym chcącym wymodelować sylwetkę przez odpowiednio skonstruowany plan dietetyczny
  • - osobom zdrowym, które zmagają się z niewielkim nadmiarem masy ciała (z nadwagą)
  • - osobom otyłym które rozumieją, że otyłość jest chorobą, a dieta stanowi postępowanie lecznicze
  • - osobom z towarzyszącymi chorobami/ zaburzeniami metabolicznymi (zarówno szczupłym, jak i otyłym), w których leczeniu dieta odgrywa kluczową rolę (podwyższone stężenie cholesterolu, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, cukrzyca i inne)
  • - osobom, które chcą nauczyć się zdrowo odżywiać (żywienie w profilaktyce chorób zależnych od diety)

Nie współpracujemy z osobami, które:

  • - traktują dietę jako sposób na bardzo szybką i jednocześnie chwilową redukcję masy ciała (np. przed jakąś uroczystością)
  • - nie zamierzają brać pod uwagę negatywnych konsekwencji zbyt szybkiej redukcji masy ciała (głównie zdrowotnych)

Kluczową rolę w procesie prowadzenia postępowania dietetycznego ma nastawienie osoby zainteresowanej. Efektów nie osiągają osoby niezdecydowane i chcące uzyskać bardzo dobre efekty bez jakiegokolwiek wysiłku.